Innowacje w transporcie i komunikacji

Transport

Marzenie o cieszeniu się intymnością własnego samochodu, zapomnieniu o komunikacji miejskiej i robieniu tego bez prowadzenia samochodu jest coraz bliższe. Co więcej, twój samochód będzie cię przewoził, jednocześnie odtwarzając twoją ulubioną muzykę, przypominając o ważnych spotkaniach i rezerwując stolik w twojej ulubionej restauracji. Oznacza to, że oprócz sposobu w jaki się poruszamy, autonomiczny samochód może zmienić samo pojęcie prywatności, ponieważ nie będziemy dzielić przestrzeni z obcymi, ale będziemy przekazywać istotne informacje o nas firmom zarządzającym autonomicznym transportem.

Statki, pociągi, autobusy, a nawet samoloty – wszystkie środki transportu przygotowują się do przystosowania do tej technologii bez kierowcy. Dylematy etyczne związane z tymi przemianami, przy ich zaletach i zagrożeniach, wcześniej czy później trafią do sądów, by stać się prawem. Czy się uda?

Komunikacja

Do tej pory obowiązkowa edukacja na całym świecie koncentrowała się na nauce drugiego, a nawet trzeciego języka, ale stopniowo na naszych ekranach pojawia się nowy, globalny język. Smutek, radość lub pocałunki są najprostszymi ikonami do rozszyfrowania. Mamy do czynienia z nową formą komunikacji, coraz bardziej kompletną i skomplikowaną: językiem emojis. Czy jesteś gotowy, aby go zrozumieć?

Back To Top